Wielka podróż małego misia

Opublikowane w Szydełkowanie przez dnia 17 lipca 2015 4 komentarze

Przyjrzała się stworzeniu siedzącemu na walizce. Wyglądało ono na bardzo niezwykłego niedźwiedzia. Było brunatne, w brudnym odcieniu, a na głowie miało przedziwny kapelusz z szerokim rondem – śmieszny kapelusz, jak powiedział pan Brown. Spod ronda spozierała na panią Brown para dużych, okrągłych oczu. 

Michael Bond: Miś zwany Paddington. Wydawnictwo Znak. Kraków 2009

Kilka tygodni temu dostałam zamówienie na takiego właśnie bajkowego misia w wersji szydełkowej. Projektowanie i praca w trójwymiarze wymagały nieco gimnastyki, zarówno palców, jak i szarych komórek. Ale był to bardzo przyjemny wysiłek.

W ruch poszła karmelowa włóczka bawełniana Limone 79 (50 g/125 m) niemieckiej firmy Schoeller+Stahl. Z niej powstał zarówno sam misiek, jak i mocowania drewnianych guzików/koralików. Do wykonania niebieskiego płaszczyka wykorzystałam połączony z dwóch motków włoski kordonek bawełniany Lana Gatto Cable’ 8 (50 g/283 m).  „Przedziwny kapelusz” zaś wydziergałam z czerwonej czeskiej bawełnianej Snehurki (50 tex x 3/30 g/200 m). Przydała się również odrobina czarnego i brązowego bawełnianego kordonka Karat 8 (76 tex x 2/10 g/65 m) polskiej firmy Ariadna,  na wyszywane oczy, brwi oraz pyszczek misia. Pracowałam szydełkami 1,8 mm i 1,1 mm, a także średniej grubości igłą do haftu.

Dni mijały, a pan Paddington stopniowo rósł i nabierał kształtów, stroił się i szykował do swojej wielkiej podróży. Wreszcie, starannie wypchany watą aż po czubek noska, żegnany z łezką żalu w oku (bardzo przywiązuję się do swoich szydełkowych „dzieci”), wyruszył na pierwsze spotkanie ze swoją nową Panią…

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, możesz go polubić, skomentować i/lub polecić znajomym. Dziękuję!

Tagi: , , , , , , ,

Komentarze (4)

 1. Brze Zia pisze:

  O jejciu! Jaki jestem piękny!

 2. Arachne pisze:

  Nawet mi się udał, powiem nieskromnie.

 3. Agata Czajkowska pisze:

  Paddington jak żywy!

 4. Arachne pisze:

  Tak miało być.

Zostaw ślad po sobie!