Owalna serwetka z Kazimierzem w tle

Opublikowane w Szydełkowanie przez dnia 8 września 2017 14 komentarzy

Jak być może pamiętacie z poprzedniego wpisu, w pierwszych tygodniach urlopu nie miałam zbyt wiele czasu, by porządnie pomachać szydełkiem. Powstały wówczas jedynie koronkowe kołnierzyki na trzy słoiki do przechowywania sukcesywnie powiększających się jubilerskich zapasów.

Dlatego przygotowując bagaże przed kilkudniowym wyjazdem do naszego ukochanego Kazimierza Dolnego, wyposażyłam swój mały mobilny zestaw robótkowy w komplet szydełek oraz kilka motków, kłębków i szpulek, z solidnym postanowieniem realizacji przynajmniej jednego projektu.

I sumiennie dopilnowałam, by dane sobie słowo stopniowo zamienić w koronkowy czyn. Wieczorami, po zwiedzaniu i spacerach, syta atmosfery tego uroczego miasteczka, chwytałam więc za szydełko, relaksując się w niemal zupełnej ciszy, przerywanej jedynie dyskretnym tykaniem zegara…

W ten sposób powstała niewielka owalna serwetka z subtelnym motywem kwiatowym i ciekawymi kombinacjami oczek. Wzór, pochodzący chyba z hiszpańskiego czasopisma, znalazłam w czeluściach Internetu. Ale swoim starym zwyczajem szybko zaczęłam go zmieniać i eksperymentować.

Dziergałam z cienkiej bawełnianej Muzy 20 (30 tex 4/100 g/830 m) w delikatnym, naturalnym odcieniu, za pomocą szydełka o średnicy 0,9 mm. Dzięki gęstym, chwilami wręcz reliefowym splotom w zupełności wystarczyło zwilżenie i staranne prasowanie od środka ku ostatnim pikotkom.

Uwinęłam się z robótką na tyle szybko, że zdążyłam jeszcze przed powrotem do Warszawy zrobić serwetce małą sesję fotograficzną. Rustykalnego klimatu dodał stary drewniany parapet goszczącego nas przytulnego pensjonatu oraz kupiony na kazimierskim rynku bukiet suszonej lawendy.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, możesz go polubić, skomentować i/lub polecić znajomym. Dziękuję!

Tagi: , ,

Komentarze (14)

 1. Ula Dziergula pisze:

  Piękna serweta, jej widok będzie przypominał miłe chwile☺

 2. Piękna serweta i piękne zdjęcia! Ja też na wyjazd zawsze biorę szydełko i tam powstają jedne z lepszych prac 😉

  • Arachne pisze:

   Dziękuję. 🙂 Sesja robiona na szybko, niemal tuż przed powrotną podróżą. Rzeczywiście jakoś tak i u mnie się dzieje, że na wyjezdnym mam zawsze większą motywację i mogę się bardziej skupić. Może dlatego, że jestem wtedy bardziej wypoczęta i nie zaprzątają mnie codzienne domowe sprawy?

 3. Ewa Wiączek pisze:

  Lubię tam być…

 4. Ewelina K pisze:

  Bardzo mi się podoba serweta. Też zamierzam zrobić owalną serwetę, pozdrawiam 🙂

 5. Szydełkowa pasja Kaśki pisze:

  Śliczna. 🙂

 6. Bardzo ładna serwetka 🙂

 7. Sarenka pisze:

  Piękna! Prześliczny wzór 🙂

  Pozdrawiam

Zostaw ślad po sobie!