Szczególne słowa, wyjątkowy dzień

Opublikowane w Księga cytatów, Polecam przez dnia 19 września 2016 11 komentarzy

Jak zapewne zauważyliście, wakacyjna akcja regularnych, środowych wpisów do Księgi Cytatów Robótkowych dobiegła już końca. Ale nie martwcie się, bo na jej wirtualnych kartach zmieści się jeszcze wiele słów, również tych wyszukanych przez Was! Tylko będą pojawiać się nieco rzadziej.

Zdjęcie wykonał Piotr Brichacek / www.piotrbrichacek.pl

Fragment, którym chcę podzielić się dzisiaj z Wami, jest szczególny z co najmniej kilku powodów. Przede wszystkim dlatego, że wyszukał go jakiś czas temu w prezencie dla mnie mój kochany Mąż. Poza tym autor słów, które za chwilę przeczytacie, to dopiero trzeci mężczyzna w naszej Księdze. Ale najważniejsza jest ich treść i przesłanie, które niosą. Dlatego, niczym specjalna dedykacja, pojawiają się na blogu właśnie dziś, w pierwszą rocznicę naszego ślubu. Jak ten czas leci…

[…]

– Wiesz, temu jednemu mężczyźnie chciałabym dać, tak zwyczajnie, tak najzwyczajniej w świecie – jak podarek imieninowy czy urodzinowy – całe moje życie. Bez reszty. Chciałabym być z nim i podróżować z nim, i czekać na niego wtedy, kiedy nie mógłby mnie ze sobą zabierać. Chciałabym dla niego utrzymywać dom w czystości i robić zapasy na zimę, kompoty, konfitury, marynować grzyby, kwasić ogórki, butelkować szczaw, pomidory, kisić kapustę i inne wspaniałości. Chciałabym mu zrobić na drutach albo na szydełku długi długi ciepły szalik i ciepły sweter, i ciepłe rękawiczki, i ciepłą czapkę, i bardzo ciepłe skarpety, i w ogóle. Bo to tak jest, że dla siebie, owszem, można coś tam zrobić, ale dla drugiego człowieka to już można coś niesamowicie pięknego zrobić, wszystko. Wszystko, i, czy ja wiem… może jutro zgaśnie Słońce, przecież może; albo nam je przesłoni, na zawsze, jakiś straszny potworny grzyb… Przecież może.

[…]

Edward Stachura: Pokocham ją siłą woli. W: Opowiadania. LSW. Warszawa 1977

Zachęcam Was również do lektury pozostałych robótkowych cytatów, a może i całych polecanych przy okazji książek. Mam nadzieję, że znajdziecie wśród nich coś dla siebie (link tutaj).

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, możesz go polubić, skomentować i/lub polecić znajomym. Dziękuję!

Tagi: , ,

Komentarze (11)

 1. Arachne pisze:

  Tak, szczególny… Dziękujemy serdecznie! 🙂

 2. Najlepsze życzenia!!! Pozdrawiam. J

 3. Arachne pisze:

  Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy! 🙂

 4. kati k pisze:

  Uroczo ,ciepło 🙂
  Tego co najważniejsze życzę Wam na kolejne lata <3

 5. Arachne pisze:

  Dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy!!! 🙂

 6. IwoN(IT)KA pisze:

  Dużo lat w szczęściu, radości i miłości! Piękny prezent!

 7. Arachne pisze:

  Serdecznie dziękujemy! 🙂 Tak, byłam bardzo wzruszona, gdy przeczytałam ten tekst po raz pierwszy. 🙂

 8. Arachne pisze:

  Tak po prostu, bez zbędnych ozdobników. 🙂

Zostaw ślad po sobie!