Serducho, serce, serduszko

Opublikowane w Decoupage, Inne techniki, Szydełkowanie przez dnia 14 lutego 2023 2 komentarze

Wdzięczny motyw dekoracyjny z kilkusetletnią tradycją. Nieco sentymentalny, odrobinę rustykalny, może ciut kiczowaty… Raz na dwanaście miesięcy dla sporego kawałka ludzkiego świata nabiera wyjątkowego, symbolicznego i szczególnie miłego znaczenia.

Serducho, serce, serduszko… Od pewnego czasu w naszej domowej kolekcji co roku przybywa chociaż jedno. Ale na początku 2023 okazje nadarzyły się aż dwie. W styczniu Pan Mąż obchodził okrągłe urodziny, uczczone m.in. pamiątkowym, miękkim, ręcznie szytym sercem (widocznym na ostatnich zdjęciach), ozdobionym koronką i kilkoma innymi drobiazgami.

Na same Walentynki nie urosło co prawda żadne nowe serducho, ale prawie wszystkie te, które powstały w poprzednich latach (szyte z filcu, dziergane szydełkiem i zdobione papierem techniką decoupage), przycupnęły sobie tu i ówdzie po domowych czterech kątach. Wraz z bukietem wonnych czerwonych tulipanów tworzą przyjemny, romantyczny nastrój. Ciesząc oczy i – nomen omen – serca, przypominają jednocześnie, że do wiosny już wcale nie tak daleko…

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, możesz go polubić, skomentować i/lub polecić znajomym. Dziękuję!

Tagi: , , ,

Komentarze (2)

  1. Serducha piękne wszystkie i każde z osobna. Super kolekcja. Pozdrawiam serdecznie 🙂

  2. Arachne Art pisze:

    Dziękuję. Bardzo mi miło, że serduszka się podobają. Pozdrawiam. 🙂

Zostaw ślad po sobie!