Jedna pani drugiej pani

Opublikowane w Aktualności, Szydełkowanie przez dnia 25 października 2016 28 komentarzy

Jesień powoli wywiewa i wypłukuje swoje przepiękne kolory. Świat za oknami z każdym kolejnym dniem przygasa, smutnieje i szarzeje w coraz wcześniej zapadającym zmierzchu. Niespiesznie jeszcze co prawda, ale jednak nieuchronnie, przyroda szykuje się do corocznej zimowej drzemki.

Niestety, zaczął się także zdecydowanie mniej romantyczny czas cieknących, zaczerwienionych nosów, zachrypniętych gardeł, lodowatych stóp i dłoni… Zanim i mnie dopadła ta okrutna grypowa pora, zdążyłam na szczęście wywiązać się z przyjemnego koleżeńskiego szydełkowego zadania.

O ile dobrze pamiętam, po raz pierwszy w swojej dziewiarskiej „karierze” brałam udział w robótkowej wymiance. Moja malutka dynia spodobała się bowiem pewniej bardzo miłej, a przede wszystkim ogromnie uzdolnionej i po mistrzowsku władającej szydełkiem osobie, a mianowicie Anecie, królującej w (zapewne znanej miłośnikom dziergania) niezwykłej Pracowni Romantyczne Szydełko.

Szybko doszłyśmy do porozumienia w sprawie, jak się okazało naszej wspólnej, ulubionej gamy kolorystycznej, mogłam więc wziąć się do pracy. Dzielnie wspierały mnie w niej szydełka o grubości 1,3 mm i 1,5 mm. A spod nich po kolei wyskoczyły cztery nieduże, wypełnione watą dyńki.

Pierwsza powstała z kordonka bawełnianego Aria 5 (120 tex x 2/100 g/425 m) w odcieniu naturalnym. Obie cieniowane dynie wydziergałam z bawełniano-akrylowej włóczki Cotton Gold Batik 3300 (100 g/330 m) marki Alize. Szare maleństwo urosło z nici Lana Gatto Cable’ 8 (50 g/283 m).

Wypchane i obszyte, dostały po zakręconym szarozielonym ogonku ze starego Kordonka 8 (motek 10 g), wyprodukowanego jeszcze przez Państwowe Zakłady Przemysłu Bawełnianego Nr. 16 w Łodzi, bo tak niegdyś nazywała się dzisiejsza Fabryka Nici Ariadna S.A. Potem przyjemna zabawa w pakowanie, by cztery małe wędrowniczki wreszcie mogły wyruszyć w swoja pierwszą daleką podróż.

A ja zaczęłam wyglądać listonosza z paczką, która pokonała tę samą odległość, tyle że w drugą stronę, czyli do mnie. Zgodnie z wymiankową umową przybyły w niej koronkowe dzwoneczki, które dołączyły do mojej rozdzwonionej kolekcji, powiększając ją do 241 eksponatów. Jednak to jeszcze nie wszystko, ponieważ w pudełku znalazłam również uroczą ażurową śnieżynkę w klasycznej bieli.

Miałam naprawdę sporą tremę na myśl o tym, czy moje dynie dotrą cało i spodobają się Anecie. Wiem, wiem, to przecież nie egzamin, ale bardzo zależało mi na opinii tak doświadczonej „koleżanki po szydełku”. Na szczęście nic złego im się nie stało. Maluchy nie przyniosły mi też wstydu.

Ale dosyć już o mnie! Syćcie oczy i zakochane w nitkach serca cudeńkami spod szydełka Anety, a ja czym prędzej wracam pod kocyk, bo pani grypa mocno się we mnie zasiedziała i jakoś wciąż nie jest zbyt skłonna do wyprowadzki. Chyba będziemy musiały sobie poważnie porozmawiać…

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, możesz go polubić, skomentować i/lub polecić znajomym. Dziękuję!

Tagi: , , , , ,

Komentarze (28)

 1. Alina Pawlak pisze:

  Urocze. 🙂

 2. Wiesława Potęga pisze:

  Ale fajniutkie dynie. 🙂

 3. Małgorzata Waleczek pisze:

  przefajne te dynie

 4. Sarenka pisze:

  Piękne! Jestem zachwycona kolorystyką 🙂

 5. IwoN(IT)KA pisze:

  Piękne prace! Kolorystyka jakże podobna 🙂 to przypadek, czy takie życzenie obie miałyście? ja też się zastanawiam nad wymianami, bo można mieć przepiękne prace i obie strony wiedzą, że warto było 🙂

  • Arachne pisze:

   Dziękujemy. 🙂 Obie lubimy te same kolory, więc nie musiałyśmy właściwie niczego precyzyjnie ustalać. Ta wymianka w ogóle dokonała się bardzo spontanicznie. Ot, tak od słowa, do słowa…

 6. Gaja Gajka pisze:

  Rewelacyjne są, po prostu skradłaś moje serce

 7. Kazia Wojciechowska pisze:

  Ale oryginalne dynie.

 8. Szydełkowa pasja Kaśki pisze:

  Piękne dynie i piękne dzwonki w nietypowych dla nich kolorach. 🙂

 9. Kazia Wojciechowska pisze:

  Piękna ta zabawa kolorów i nitek i wychodzi nie jakoś tylko wspaniałe miłej dalszej zabawy i satysfakcji pozdrawiam.

 10. Monika Ptak pisze:

  Są one rewelacyjne przeurocze. 🙂

 11. Agnieszka pisze:

  śliczne są 😀

 12. Ewelina Smak pisze:

  Urocze.

Zostaw ślad po sobie!